Protetyka w 12h

PROTETYKA W 12H

PROTETYKA W 12 GODZIN, WSZYSTKO NA MIEJSCU W NASZYM GABINECIE.

PROTETYKA W 12H

Protetyka cyfrowa to precyzja, szybkość i wygoda. Zaledwie 12 godzin trwa proces odbudowy uzębienia. Nasi pacjenci są zachwyceni tym rozwiązaniem. Dzięki technologii cyfrowej CAD/CAM proces odbudowy protetycznej zębów jest możliwy już w 12 godzin. Pobieranie tradycyjnego wycisku zastąpione zostało skanem kamerą wewnątrz-ustną 3D. Maszyna frezująca na podstawie modelu cyfrowego natychmiast wykonuje odbudowę ceramiczną, na miejscu w gabinecie Dentonica. Protetyka w 12h w naszym gabinecie obejmuje niezwykle estetyczne prace odbudowujące zniszczone lub utracone zęby: korony i mosty protetyczne oraz na implantach, protezy: częściowe, całkowite, szkieletowe, a także inlay’e, onlay’e oraz wszystkie prace tymczasowej odbudowy uzębienia.

TECHNOLOGIA CYFROWA – CAD /CAM

Z ogromną radością mam zaszczyt zaprosić Państwa do świata cyfrowej stomatologii. Świata który nie zna granic w pokonywaniu niemożliwego!
Wytrwale dążąc za nieustannie rozwijającą się technologią, wyposażyliśmy nasz gabinet w precyzyjny cyfrowy system cad/cam. Technologia ta zadomowiła się w czołowych światowych gabinetach stomatologicznych. Nie ustępując pola światowym trendom i wymaganiom, cyfrowa stomatologia na trwałe wrosła w standard gabinetu DENTONICA.

Czym jest cyfrowy świat stomatologii? Czy jest lepszy i skuteczniejszy od starodawnych metod analogowych, czy jest to jedynie chwilowa moda?
Będąc lekarzem praktykiem z wieloletnim doświadczeniem klinicznym niejednokrotnie znajdowałem się w „protetycznej” sytuacji bez wyjścia. Brak możliwości użycia idealnych materiałów, kompromis estetyczny, niedokładność prac protetycznych, długi czas oczekiwania na gotowe uzupełnienia protetyczne sprawiało, że radość z pracy szybko wygasała. Na szczęście cyfrowa stomatologia zmieniła wszystko.

Standardowy wycisk analogowy, niegdyś pobierany nieprzyjemną masą sylikonową na zimnej metalowej łyżce wyciskowej, został zastąpiony wyciskiem cyfrowym. Mała głowica skanera wewnątrzustnego rejestruje milion szczegółów podczas jednej sekundy, idealnie odwzorowując warunki protetyczne jamy ustnej pacjenta. Następnie obraz ze skanera przenoszony jest do świata wirtualnego, w którym lekarz projektuje idealne uzupełnienie protetyczne dla Pacjenta. Świat cyfrowy nie zna granic. Projektujemy i wykonujemy pojedyncze korony, licówki, nakłady (inlay, olany, overlay), mosty, korony na implantach a nawet całe protezy.Kiedy uzyskamy pożądany projekt, plik wysyłany jest do naszej maszyny frezującej, która z dokładnością do 5 mikronów precyzyjnie wyprodukuję uzupełnienie protetyczne. Cała procedura trwa zazwyczaj jeden dzień, co w porównaniu do tradycyjnej metody analogowej stosowanej obecnie w większości gabinetów, która trwa od 7 dni do 6 tygodni, jest znaczącą oszczędnością czasu dla Pacjenta.

Technologia cad/ cam nie uznaje kompromisów a nieustannie podążając tą drogą wykorzystujemy do wykonywania naszych uzupełnień protetycznych najlepszej jakości materiały ceramiczne światowych producentów. Gabinet DENTONICA wyposażyliśmy również w kompletne zaplecze technologiczne które umożliwia nam na miejscu oraz w krótkim czasie wykonać a zarazem oddać Pacjentowi gotowe uzupełnienie protetyczne jeszcze tego samego dnia.

Tak więc, czy stomatologia cyfrowa jest mitem?
Stomatologia cyfrowa jest przyszłością…
Lek.stom.Dominik Trojanowski

PROCES LECZENIA

Przykładowy proces leczenia naszych zadowolonych pacjentów. Pragniemy aby pacjenci wychodzili od nas z uśmiechem na twarzy. Dlatego korzystamy z najwyżej jakości sprzętu oraz wykfalifikowanej i godnej zaufania kadry pracowniczej.